PRIORYTETY

Najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie, czego naprawdę się chce? Jeśli np. chcemy piękną, klimatyczną salę – warto wybrać ją dużo, dużo wcześniej, a później dopasować resztę – zaczynając od dobrej oprawy muzycznej – Dee jay czy Zespół?

 

WYBÓR SALI

Salę zawsze warto wybierać na podstawie tego, co dla nas najważniejsze. Z punktu widzenia dobrej zabawy – warto zwrócić uwagę na drewniany, przestronny parkiet oraz dobrą klimatyzację (imprezy organizowane latem), której brak może mieć opłakane skutki nawet dla najbardziej energicznych tancerzy. Z doświadczeń wielu osób wynika, iż dobrej zabawie i integracji sprzyja także bliskość parkietu i stołów – najlepiej, gdy wszystko odbywa się w pomieszczeniach ze sobą sąsiadujących. Osobiście unikałbym sal, gdzie parkiet i stoły znajdują się w tym samym pomieszczeniu, natomiast sale z podziałem góra-dół omijałbym szerokim łukiem – może to przysporzyć problemów integracyjnych oraz technicznych.

 

PLENER W TRAKCIE WESELA?

Choć coraz więcej par decyduje się na plenery fotograficzne przed lub po ślubie – wiele z nich nadal wybiera się na nie w trakcie uroczystości weselnej. Pamiętam parę, która podczas wesela udała się na trzy 1-2 godzinne plenery. Pomijam już utratę pięknych chwil zabawy. Gdy zaistnieje taka sytuacja jest spore ryzyko rozbicia imprezy i dezintegracji – część gości udaje się z parą młodą inni szukają swojego miejsca, dlatego od młodych zależy bardzo wiele – gdyż jako gwiazdy wieczoru spajają imprezę i motywują gości.

 

ODPOWIEDNIE ŚWIATŁO

Niezwykle istotny warunek dobrej zabawy to odpowiednie oświetlenie na parkiecie. Zbyt ostre światło nie sprzyja dobrej zabawie. Czasem niektórzy kamerzyści chcąc dobrze wywiązać się ze swojego zadania bombardują bawiących się mocnymi reflektorami, przy których czasem widać więcej niż byśmy tego chcieli. Byłem świadkiem wielu takich sytuacji – kiedy to świetny klimat na parkiecie został popsuty przez mocne halogeny, co zmuszało wielu do zajęcia miejsc za stołem. Po ich zgaszeniu natomiast słychać było często ulgę imprezowiczów. Nie możemy oczywiście popadać też w drugą skrajność – zgaszone światło przepędzi do domu osoby starsze, które mogą zacząć ziewać. Warto, zatem to wypośrodkować – mniej światła na parkiecie, więcej przy stołach – często pomocne mogą być świece lub kinkiety. Przy takim scenariuszu zakładamy oczywiście, że dee jay lub zespół zapewniają nam profesjonalne oświetlenie estradowe. Pamiętajmy – światło jest odpowiedzialne w dużym stopniu za kreowanie klimatu wnętrza.

 

CZAS TRWANIA IMPREZY

Optymalną godzinę rozpoczęcia uroczystości weselnej warto dostosować do pory roku – w zimie, kiedy słońce szybko zachodzi – może to być 15.00.Natomiast latem nawet 18.00 – z doświadczenie wiem, że zabawa rozkręca się lepiej im bliżej wieczoru poza tym późniejsza pora sprzyja lepszym efektom wizualnym. W przypadku wesela rozpoczynającego się np. o 12.00 i trwającego do rana istnieje ryzyko, że z czasem zrobi się nasiadówka. Niekiedy od trzeciej, czwartej rano jest już wegetacja – byle do rana. Zdecydowanie lepiej jest skończyć zabawę by goście czuli lekki niedosyt niż zdecydowany przesyt. Wtedy będą ją naprawdę dobrze wspominać. Sprawdzona i potwierdzona wytrzymałość człowieka na zabawę weselną to około 10 godzin.