Muzyka to niezwykle istotny element każdej udanej imprezy tanecznej. Czasem możemy reagować na nią świadomie, co może powodować różnego rodzaju pozytywne czy negatywne emocje. Podświadomość również może na nią reagować i w zależności od zestawienia utworów czujemy się szczęśliwi i pełni energii lub znudzeni czy rozdrażnieni (zadajemy sobie czasem pytanie, o co chodzi?).

Dobrze zestawiona, urozmaicona i przyjemna dla ucha muzyka wróży sukces każdej imprezie. W dużej mierze dzięki wyważonej muzyce tak niezwykle ważna impreza jak np. WESELE może być wspaniale wspominane. W końcu przyjemne nuty towarzyszą nam od początku do końca, co jest niezwykle ważne także podczas przerw, na których miło słyszeć coś więcej niż np. stukot widelców.

Co gram?

Moja recepta na sukces Twojej imprezy to największe taneczne przeboje, które zawojowały świat w przeciągu ostatnich 100 lat. Wszyscy, starsi i młodzi dobrze znają refreny, melodie i słowa, dzięki czemu energiczny taniec zamienia się w donośny chór dobrze bawiących się ludzi, w wyniku czego rano ciężko wydobyć z siebie odrobinę głosu – co najlepiej świadczy o przedniej zabawie.

Czego możesz się spodziewać na imprezie przeze mnie prowadzonej? Gusta i upodobania są różne. Z reguły staram się już na pierwszym spotkaniu zaznajomić się z preferencjami muzycznymi Pary Młodej i ich gości – ulubieni wykonawcy, style, lata – z pewnością o to zapytam. Przy doborze muzyki warto zdawać sobie sprawę, że nie zawsze melodie, których przyjemnie słucha się nam w domu czy samochodzie nadają się do tańca.

Jeśli nie masz pomysłu na zabawę – chętnie zaproponuje swoje rozwiązania. Możesz spodziewać się całej plejady najpopularniejszych gwiazd i ponadczasowych utworów. Muzyka, jaką proponuję to niezapomniana, taneczna podróż w czasie począwszy o powstałych w XIX pięknych wiedeńskich walców, po oryginalne nagrania z lat 20-tych, 30-tych i 40-tych, przy których bawiły się nasze babcie. Podstawą dobrej zabawy muszą być także szalone lata 50-te i 60-te. Polskie oraz zagraniczne Rock’n’Roll’owe i Big Beat’owe numery tamtych lat porwą do tańca każdego. Lata 70-te i 80-te to początek i pełny rozkwit ery Disco i wszelkich jej odmian z muzyką elektroniczną na czele, której krytyka melomanów najlepiej świadczy o tanecznym zacięciu. To także lata, kiedy w czasie stanu wojennego powstawały najlepsze polskie ballady rockowe. Lata 90-te upływają nam pod znakiem święcącej swe triumfy muzyki Eurodance oraz znakomitych polskich przebojów, których nie może zabraknąć na niezapomnianej imprezie. Warto wspomnieć także o kilku dobrze zaaranżowanych rarytasach z gatunku Disco Polo.

Muzyka XXI wieku staje się jeszcze bardziej różnorodna i nieprzewidywalna, dlatego z powodzeniem, odnajduję w niej to, co najlepiej nadaje się na parkiet, nie zniechęca starszych, a młodszym sprawia niezwykłą frajdę. Repertuar wzbogacam o różne ciekawe niespodzianki muzyczne, które dobrze znasz, choć nie koniecznie spodziewałeś się usłyszeć je na parkiecie.

O czym powinniście wiedzieć?

Przerwy nie są przeciwko Wam, tylko dla Was. Jednak nigdy nie jestem w stanie określić ich długości i ilości. Zwyczajowo przyjmuje się, aby bloki muzyczne trwały 40-60 min jednak jak to wyjdzie „w praniu” zależy w dużej mierze od Was i kondycji Waszych gości. Nigdy nie zdarzy się tak, że przerwę Wam zabawę w najlepszym momencie. Mógłbym grać dla Was nieprzerwanie przez kilka godzin, tylko czy aż tyle wytrzymacie. A kolejne rewelacyjne utwory wolę zatrzymać na kolejny blok muzyczny.

Podczas przerw, w chwilach, w których zasiądziecie do waszych stołów na krótki odpoczynek w podkładzie będzie leciała delikatna i przyjemna muzyka tak, aby zapobiec sytuacji gdzie będą słyszane jedynie odgłosy wydawane przez widelce i talerze. Wielu pyta czy mam przygotowane sety na każde wesele. Nic podobnego. Jako dee jay zauważyłem, że każda impreza rządzi się swoimi prawami i nie ma takich samych dwóch zabaw. Dzięki bogatej płytotece dobieram utwory na bieżąco, dzięki czemu mogę elastycznie dopasować się do aktualnego klimatu na parkiecie oraz do upodobań i wieku bawiących się, co najczęściej wychodzi podczas pierwszych wspólnie spędzonych minut.

Jako człowiek kochający sprawiać innym ludziom przyjemność, bardzo dużą uwagę przykładam do jakości dźwięku oraz oświetlenia sali. Choć muzyka taneczna powinna być odpowiednio dynamiczna to staram się by była zarazem przyjemna i delikatna, a podczas przerw na tyle subtelna, by nie męczyć słuchu waszych gości.

Jeżeli chcesz usłyszeć próbkę moich możliwości napisz do mnie maila  piwowarmarcin@gmail.com